Ulusal

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri pandemi nedeniyle yasaklandı!

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yasaklandığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yasaklandığını bildirdi. Mersin ve ülke genelinde bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri yapılmayacak.

Pandemi nedeniyle 30 Ağustos böyle kutlanacak

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde özet olarak; “Kutlamalar pandemi süreci göz önüne alınarak; çelenk sunma programı, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerden, kamu kurum ve kuruluşlarından, şehit ve gazi derneklerinden birer temsilcinin katılımıyla maske-mesafe kuralına riayet edilmesi suretiyle asgari düzeyde gerçekleştirilecek” denildi.

Resepsiyon düzenlenmeyecek!

İçişleri Bakanlığı’nın 30 Ağustos kutlamaları hakkında Valiliklere gönderdiği genelgede; “Tebriklerin kabulü programı yapılmayacak, resepsiyon düzenlenmeyecek, şehitlik ziyaretlerinin asgari katılımla maske-mesafe kuralına uygun, kısa süreli olarak yapılması sağlanacak. Vatandaşların evlerinin cam ve balkonlarını Şanlı Bayrağımız ile donatmaları yönünde teşvik edici paylaşımlarda bulunulacak. Belirtilen program dışında herhangi bir etkinlik yapılmasına müsaade edilmeyecek” ifadesi kullanıldı.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.
Başa dön tuşu