Koronavirüs

27 Ağustos Perşembe koronavirüs vaka ve vefat sayıları açıklandı!

27 Ağustos 2020 Perşembe günü (bugün) Türkiye genelinde günlük Koronavirüs (covid-19) vaka ve vefat sayıları belli oldu!

27 Ağustos 2020 Perşembe günü (bugün) Türkiye genelinde günlük Koronavirüs (covid-19) vaka ve vefat sayıları belli oldu! Türkiye’de bugün koronavirüs vaka-vefat artış-azalış nasıl oldu? Vakalar artıyor mu azalıyor mu? İşte 27 Ağustos Perşembe günü rakamları…

Dün 1.313’e düşen yeni vaka sayısı bugün 1.491 olarak açıklandı. Yeni vaka sayısı düne göre artarken bugün test sayısı da arttı ve 106.111 test yapıldı.

Mersin ve Türkiye genelinde bir süredir artışta olan ancak zaman zaman düşüşe geçen covid-19 yeni vakaları bugün arttı. Dün 1.313’e düşen yeni vaka sayısı bugün 1.491 olarak açıklandı. Dün 20 olan vefat sayısı bugün arttı ve 26 olarak açıklandı.

Yeni vaka sayısı ve vefat sayısı düne göre arttı!

Türkiye genelinde bugün 106.101 test yapılırken, bugünkü hasta sayısı 1.491, vefat sayısı 26 olarak açıklandı. Bugünkü iyileşen sayısı ise 995 oldu. Yeni vefatlarla birlikte Türkiye genelinde koronavirüs nedeniyle bugüne kadar vefat eden sayısı 6.209 oldu.

“İyileşen sayısı yeni hasta sayısından daha az”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 27 Ağustos 2020 Perşembe (bugün) koronavirüs tablosunu şu sözlerle değerlendirdi:

“Son dönemde iyileşen hasta sayımız yeni hasta sayımızdan daha az. Aktif hasta sayımızı kontrollü sınırda tutmanın yolu yeni hasta sayısını azaltmak. Bugün için, aktif hastalarımızın sayısını azaltacak en geçerli yol tedbirdir. Sonunda yenilen virüs olacak.”

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu