Gündem

22 Haziran’dan itibaren Mersin’de maske takmak zorunlu mu?

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz gün 81 il Valiliğine maske takma zorunluluğuna uymayanlara 22 Haziran’dan itibaren 900 lira ceza kesilmesi yönünde genelge gönderdi. Mersin’de 22 Haziran’dan itibaren maske takma zorunluluğu var mı? Mersin’de maske takmayana 900 lira ceza kesilecek mi? İşte cevaplar…

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu il sayısı 54’e yükselmişti. Yasak kararları İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantıları sonrası Valiler tarafından açıklandı. Mersin şuan için maske takma zorunluluğu olan şehirler arasında değil.

SON DAKİKA! Toplu alanlarda maske takma zorunluluğu geldi!

Mersin’de alışveriş merkezleri, marketler, restoran, kafe ve kuaför gibi kalabalık alanlarda maske takılması zorunlu hale gelmiş olup, 900₺ idari para cezası uygulanacaktır.

22 Haziran’dan itibaren Mersin’de açık alanlarda maske takmak zorunlu mu?

Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu henüz açık alanlarda maske takma zorunluluğu yönünde bir karar vermedi. Mersin Valiliği maske takma zorunluluğu açıklaması yapmadı.

Valilik’ten açıklama bekleniyor!

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge sonrası Mersin ve diğer maske takmadan sokağa çıkma yasağı olmayan şehirlerde de Valiliklerin karar açıklanması bekleniyordu.

Mersin Valiliği’nden henüz maske takma zorunluluğu yönünde bir karar açıklanmadı.

Karar açıklandıktan sonra, Maskesiz sokağa çıkma cezası 900 TL!

Maske takma zorunluluğu gelen şehirlerde 22 Haziran Pazartesi’den itibaren maskesiz sokağa çıkmanın cezası 900 TL.

Makse Takma Zorunluluğu olan Şehirler

Ankara, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak.

YASAK bugün içerisinde gelebilir!

Mersin’de sokakta konuşulan, zorunluluğun bugün alınacağı ve yarından itibariyle uygulanacağı yönünde. Ancak şuana kadar Valilik’ten bir duyuru yayımlanmadı.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu